دریافت کد ساعت
سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دوستی جاهلان، دگرگون شونده و زودْ گسلنده است . [امام علی علیه السلام]
لوگوی وبلاگ
 

دسته بندی موضوعی یادداشتها
 

آمار و اطلاعات

بازدید امروز :459
بازدید دیروز :1956
کل بازدید :522067
تعداد کل یاداشته ها : 51
99/5/20
4:2 ص
مشخصات مدیروبلاگ
 
محمد صادقی[91]

خبر مایه
پیوند دوستان
 
لحظه های آبی( سروده های فضل ا... قاسمی) ندیر سفیر دوستی ستاره .: شهر عشق :. طریق یار «ایهاالناس بدانید گدای حسنم» درس های زندگی عطش (وبلاگ تخصصی ماه محرم و صفر) اخراجی های جدید بی نام هر چی تو فکرته تنهاترین عاشق پاتوق دخترها وپسرها این نیز بگذرد ... همسایه خورشید بادله گشت ساحل عاشقی مشق عشق عدالت جویان نسل بیدار صل الله علی الباکین علی الحسین Sense Of Tune سفر نامه عشق پنهان عزیز دل احساس ابری داود ملکزاده خاصلویی شهد دوست خوب یالان دنیا دهاتی دکتر علی حاجی ستوده از ایلجیما خوشگل تر؟؟؟ به یاد تو عشق استقلال دختری به سوی آسمان گالری سریال ها، فیلم ها، کارتون های ایرانی و خارجی و نرم افزار کتب الکترونیک، مجلات روانشناسی، مدیریت، اقتصاد، فنی، مهندسی، اخلاق اسلامی یاهو 98 بانک سوالات انگلیسی(فراهانی) آموزشگاه ابدی2 بهترین نرم افزارهای سیستم عامل، طراحی گرافیک و برنامه نویسی دبیرستان شبانه روزی ولیعصرگراش عربی مرودشت خسروبهمنی نام شناسی و ریشه واژه ها shia آموزش عربی راهنمایی ودبیرستان( وبلاگ دیگری از خودم) البرز جهرم ذبیح اله پرنسس «روزهای سردعاشقی» نِـــمیـــدونَــم بَــرا چـــی بـــا تــوخــوبــه هَــمــه چــی

کارت گرافیکی

برای اینکه بتوان در صفحه نمایش رایانه ، تصویرهای مربوط به داده ها و اطلاعات را مشاهده نمود باید ارتباطی بین مادربرد و نمایشگر برقرار شود ، به همین دلیل کارت گرافیکی در یکی از شکاف های توسعه مادربرد قرار می گیرد و یا یک کابل به مادربرد وصل می شود و نمایش اطلاعات بر روی صفحه را کنترل می کند.
کارت گرافیکی در رایانه دارای جایگاه خاصی است. در بیشتر رایانه ها ، کارت گرافیکی اطلاعات دیجیتال را برای نمایش توسط نمایشگر به اطلاعات آنالوگ تبدیل می نمایند. در واقع نقاط تشکیل دهنده تصویر بر روی نمایشگر پیکسل نام دارند. هر پیکسل یک رنگ را نمایش می دهد. در نمایشگرهای مکینتاش هر پیکسل دارای دو رنگ است (سفید و سیاه). در بعضی نمایشگر های امروزی هر پیکسل دارای ??? رنگ است. در بیشتر صفحات نمایشگر ، پیکسل ها به صورت تمام رنگ (True Color) هستند و دارای ??/? میلیون حالت مختلفند.
کارت گرافیکی یک برد مدار چاپی به همراه حافظه و یک پردازنده اختصاصی است. پردازنده محاسبات مورد نیاز گرافیکی را انجام می دهد.
کارت های گرافیکی با نامهای زیر شناخته می شوند: کارت ویدیویی،کنترل گر گرافیکی یا ویدیویی، آداپتور گرافیکی یا ویدیویی، شتاب دهنده گرافیکی یا ویدیویی.
کارت گرافیکی از سه بخش اساسی تشکیل می شود:
حافظه:یکی از مهمترین اجزای کارت گرافیکی است.حافظه رنگ مربوط به هر پیکسل را نگهداری می کند.
در ساده ترین حالت (دو پیکسل سیاه و سفید) به یک بیت برای ذخیره سازی رنگ هر پیکسل نیاز می باشد. با توجه به اینکه هر بایت شامل هشت بیت است ، نیاز به هشتاد بایت برای ذخیره سازی رنگ مربوط به پیکسل های موجود در یک سطر در روی صفحه نمایشگر و ????? بایت حافظه به منظور نگهداری تمام پیکسل های قابل مشاهده بر روی نمایشگر خواهد بود.
اینترفیس رایانه: اینتر فیس با اتصال کارت گرافیکی به گذرگاه مربوطه بر روی برد اصلی ، محتویات حافظه را تغییر می دهد. در این حالت رایانه سیگنال ها را از طریق گذرگاه برای تغییر محتویات حافظه ارسال می کند.
اینترفیس ویدیو: این قسمت سیگنال مورد نیاز برای مانیتور را می سازد. کارت گرافیکی سیگنال های رنگی را تولید می کند و باعث حرکت اشعه در CRT می شود. در واقع کارت گرافیکی تمام حافظه ای مربوطه را بیت به بیت اسکن می کند. سیگنال های مورد نظر جهت هر پیکسل موجود برای هر خط ارسال و در نهایت یک پالس افقی Sync ارسال می گردد ، عملیات فوق برای ??? خط تکرار و در پایان یک پالس عمودی Sync ارسال خواهد شد.
کارت های گرافیکی ساده frame Buffer نامیده می شود. این نوع کارت یک Frame از اطلاعات را نگاهداری می کند. ریزپردازنده رایانه مسئول بهنگام سازی هر بایت در حافظه کارت گرافیک است. در صورتی که عملیات گرافیکی پیچیده ای وجود داشته باشد ، ریزپردازنده مدت زیادی را صرف بهنگام سازی حافظه کارت می نماید. بنابراین برای سایر عملیات زمانی باقی نخواهد ماند. مثلاً اگر یک تصویر سه بعدی دارای ???/?? ضلع باشد ، ریزپردازنده باید هر ضلع را رسم و عملیات مربوط را در کارت انجام دهد ، بدین صورت این عملیات زمان زیادی لازم دارد.
در صورتی که کارت های گرافیکی جدید حجم عملیات مربوط به پردازنده را به شدت کاهش می دهد.
این نوع کارت های جدید دارای یک پردازنده قوی هستند که مختص این عملیات می باشند. با توجه به نوع کارت گرافیک پردازنده می تواند یک کمک پردازنده گرافیکی و یا یک شتاب دهنده گرافیکی باشد.
پردازنده کمکی و پردازنده اصلی همزمان فعالیت نموده و زمانی که از شتاب دهنده گرافیک استفاده می شود دستورات لازم از طریق پردازنده اصلی برای شتاب دهنده ارسال و شتاب دهنده سایر کارها را انجام می دهد. در سیستم های کمک پردازنده درایو کارت گرافیک عملیات مربوط به کارهای گرافیکی را به طور مستقیم برای پردازنده کمکی گرافیکی ارسال می کند. در سیستم های شتاب دهنده گرافیکی درایو کارت گرافیک در ابتدا همه چیز را برای پردازنده اصلی ارسال می کند. سپس پردازنده اصلی شتاب دهنده گرافیک را هدایت می نماید.
عناصر کارت گرافیکی
- حافظه: در کارت گرافیکی از حافظه های مختلف استفاده می شود. یکی از بهترین نوع آنها از پیکربندی dual-ported استفاده می نماید. در این نوع کارت ها امکان نوشتن در یک بخش و خواندن از بخش دیگر به صورت همزمان امکان پذیر است. بدین صورت مدت زمان کاهش خواهد یافت.
:(Digital-to-Analog Converter ) DAC یک نوع تبدیل کننده می باشد که داده ها را به دیجیتال تبدیل می کند. سرعت این نوع تبدیل کننده تأثیر بسیار زیادی بر مشاهده تصویر بر روی صفحه نمایش خواهد داشت.
:Display Connector اغلب کارت های گرافیکی از کانکتور ?? پین استفاده می کنند. این نوع کانکتورها در زمان عرضه VGA مطرح شدند.
:Graphic BIOS کارت های گرافیکی دارای یک تراشه کوچک می باشند. این تراشه به قسمت های دیگر کارت نحوه انجام عملیات را اعمال خواهد کرد. این قسمت مسئولیت تست کارت گرافیک یعنی عملیات ورودی و خروجی را نیز بر عهده دارد.
:Computer (bus)Conneetor این نوع پورت امکان اتصال کارت بر حافظه را فراهم می آورد و دارای سرعت بیشتری می باشد. بیشتر این گذرگاه ها از نوع AGP می باشد.
پردازنده گرافیکی: همانطور که از نام آن پیداست مغز کارت گرافیک می باشد و می تواند در سه حالت پیکربندی کارت گرافیکی را انجام دهد.
استانداردهای کارت گرافیک
اولین کارت گرافیک در سال ???? توسط شرکت IBM به بازار عرضه گردید. این نوع کارت به صورت تک رنگ و با نام اختصاری MDAS ارائه گردید. رنگ نوشته در این حالت سفید یا سبز و زمینه سیاه بود. صفحات نمایشگری که از این کارت ها استفاده می کردند ، متنی بودند. سپس کارت های چهار رنگ HGC در بازار عرضه گردیدند.
بعد از آن کارت های هشت رنگ CGA و کارت های شانزده رنگ EGA تولید شدند. شرکت IBM در سال ???? کارت VGA را تولید کرد. این نوع کارت ها ??? رنگ را نشان می دادند و وضوح آنها ???* ??? بود. سپس کارت های SVGA عرضه شدند. این نوع کارت ??/? میلیون رنگ با وضوح ????* ???? بود. هر چه تعداد رنگ و وضوح تصویر افزایش یابد کارت گرافیک بهتر خواهد بود. کارت های گرافیکی به راحتی به سیستم متصل می شوند. کارت های جدید از طریق پورت AGP و کارت های قدیمی از طریق اسلات های ISA و یا PCI بر سیستم متصل می شدند.


  
  

درس 4-

دراین دو درس ما به یک موضوع وبحث می پردازیم وآن فعل امر می باشد طریقه ساختن ونکات کلیدی مربوط به امتحان پایانی می پردازیم

فعل امر:فعلی است که برای دستور وسفارش وفرمان دادن میباشد

برای ساختن فعل امر شما دانش آموزان عزیز باید آشنایی کامل به فعل مضارع داشته باشید

فعل امری که امسال یاد میگیریدفعل امر مخاطب است وفعل امر غایب را در سالهای آینده یاد میگیرید

 

مراحل ساخت فعل امر:

1- حذف حرف(ت)یاحرف مضارعه ازاول آن

2-آوردن (ا همزه...أ) بجای حرف (ت)در ابتدای آن

3-تعیین حرکت همزه باتوجه به عین الفعل   

    الف ←اگرعین الفعل(دومین حرف اصلی)حرکت (—ُ ) بود خودش یعنی حرکت( —ُ )میگذاریم   تکتـــُب ُ←اُکتُب°

    ب  ←اگرعین الفعل دارای حرکت(  َ—ِ ) بود حرکت همزه(—ِ )میشود  تَجلـــِسُ←اِجلِس°    تَذهـــَبُ←اِذهَب°

4-ساکن کردن حرف آخر(تغییرات در آخر)

الف:صیغه 1یک مخاطب یا صیغه هایی که آخرشان بدون نون میباشد حرکت (—ُ )آخرشان تبدیل به ساکن(°—)میشود 

 تکتـــُب ُ←اُکتُب°     تَجلـــِسُ←اِجلِس°      تَذهـــَبُ←اِذهَب°

ب: صیغه هایی که آخرشان دارای نون میباشد(انِ _ ینَ _ ونَ) نون از آخرشان حذف میشود

نکته: صیغه هایی که دارای نون میباشند اگر قبل از نون یکی از سه حرف(و _ ا_ ی) بود نون حذف میشود

ولی اگر قبل از نون این سه حرف نبود حذف نمیشود

نکته دیگر: اگر حرف قبل از نون ساکن—° باشد نون حذف نمیشود(صیغه 12 ) 

مثال: تَذهــَبانِ←اِذهَبا      تَجلـــِسُون←اِجلِسوا    تکتـــُبُین←اُکتُبی

تَخرُجـــن(صیغه 12 ) ←اُ خرُجن(نون حذف نمیشود)

 

اگر عین الفعل ما (فتحه یا کسره ) بود حرکت همزه ( کسره ) میباشد .

واگر عین الفعل ما ( مضموم ) بود حرکت همزه ( ضمه ــُـــ ) میباشد .

مثال :     تذهبینَ  » ذهبین  » اذهبینَ» اِذهبینَ> اِذهبی  > برو

نکات کلیدی مربوط به این درس :

تمرین الرابع صفحه 78که در امتحانات نهایی بسیار آمده ودارای نکاتی است که به آن میپردازیم

غلطهای موجود در افعال را از نظر صیغه تصحیح کنید

1- ایها المومنون اُنصرا المظلوم ←  انصروا      ون وا

2- أیتُها المومنات اُترُکوا الجاهلیة ← اُترُکنَ        اتنَ

3- أیتُها الطالبتان اُطلب°  العزة  ← اُطلبـا          ان-تان ←ا

4- اَیُها الطالبان اُخرُجوا من البیت  ← اُخرجا     ان-تان ←ا

5-  أیها  اکریم    اِفتحی  الباب   ← اِفتح°         بدون علامت مذکر← ساکن° 

6-  أیتُها  الطالبة اُکتب° الدرس   ← اُکتبی         دارای علامت مونث(ة)← ی

 

کلمات قرمز رنگ باتوجه به کلمه ماقبلشان غلط میباشد وهرکدام را به طور مختصر توضیح میدهیم

مورد یک: اگر دقت کنید کلمه المومنون جمع مذکر میباشد پس باید فعل امرمان هم جمع مذکر بیاید

هرگاه کلمه ای یا اسمی در ابتدا بود که علامت آخرش(ون ) بود فعل امرمان آخرش (وا) است

 

مورد دو: اگر دقت کنید کلمه المومنات جمع مونث میباشد پس باید فعل امرمان هم جمع مونث بیاید 

هرگاه کلمه ای یا اسمی در ابتدا بود که علامت آخرش(ات ) بود فعل امرمان آخرش (نَ) است  

مورد سه -چهار: اگر دقت کنید کلمه الطالبتان و الطالبان مثنی مونث ومذکر میباشد پس باید فعل امرمان هم مثنی مونث ومذکر بیاید 

هرگاه کلمه ای یا اسمی در ابتدا بود که علامت آخرش(تان -ان ) بود فعل امرمان آخرشیا الف) است

  نکته:فعل امر مثنی مذکر ومونث شبیه هم میباشد

مورد پنج: اگر دقت کنید کلمه الکریم مفردمذکر میباشد پس باید فعل امرمان هم مفرد مذکر بیاید 

هرگاه کلمه ای یا اسمی در ابتدا بود که علامتی آخرش نیست وساکن(—°) بود فعل امرمان آخرش ساکن (—°)  است

مورد شش: اگر دقت کنید کلمه الطالبة مفردمونث میباشد پس باید فعل امرمان هم مفرد مونث بیاید 

هرگاه کلمه ای یا اسمی در ابتدا بود که علامتی آخرش( ة - ـة) بود فعل امرمان آخرش(ی)  است

 کلمات                             علامت آخر فعل امر

  الکریم° الطالب° ـــــــــــــــــ← ساکن(—°)

الکریمة الطالبة ـــــــــــــــــ← (ی )

  الطالبتان الطالبان ـــــــــــــــــیا الف)

الکریمون الطالبون ـــــــــــــــــ← (وا ) 

الکریمات الطالبات  ـــــــــــــــــ← (نَ )

موفق وپیروز باشید این سوال حتما در امتحان میاید وسوال 10 یا 11 میباشد

نظراتتون فراموش نشود انتقادات شما را پذیرا هستیم


89/12/14::: 5:59 ع
نظر()
  
  

باسمه تعالی اَلسَّلامُ عَلَی مُحْیِی الْمُؤمِنینَ وَ مُبیرِ الْکافِرینَ اَلسَّلامُ عَلَی الْمَهْدِیِّ الْاُمَم

 اَلسَّلامُ عَلَی الْقائِمِ الْمُنْتَظَر وَ الْعَدْلِ الْمُشْتَهَر اَلسَّلامُ عَلَی بَقِیَّةِ اللهِ فی بِلادِهِ[1]

 سلام بر آن امامی که موجب احیاء مؤمنین و نابودی کافران خواهد شد.

سلام بر مهدی امّت، سلام بر قائم منتظَر و عدل مورد نظر...

سلام بر بقیة‌الله درهرجایی، که آن‌جا شهر خدا خواهد بود.


89/12/3::: 5:25 ع
نظر()
  
  

حتما نظر بدین وبه بقیه مطالب نگاه کرده ونظر بدین با تشکر

 والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windows Se7en

برای دریافت والپیپر ها در سایز اصلی بر روی آنها کلیک کنید.

والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windoes Se7en
والپیپر ویندوز سون - Wallpaper Windows Se7en

حتما نظر بدین وبه بقیه مطالب نگاه کرده ونظر بدین با تشکرتبسمتبسممؤدبمؤدبمؤدب


89/12/3::: 5:2 ع
نظر()
  
  

ولادت حضرت محمد «ص»

حضرت محمد (ص) در عام الفیل به سال 570 میلادی در روز جمعه 17 ربیع الاول قدم به عرصه این جهان خاکی نهاد و با وجودش عالمی را از جهل و گمراهی نجات بخشید. او عرش نشینی بود که با فرش نشینان همراه گشت تا آنان را هم با خود به عرش ببرد.

ز احمد تا احد یک میم فرق است

جهانی اندر این یک میم غرق است

 1-مقالت: زمان سال ولادت ودوران حمل حضرت محمد


89/12/1::: 12:24 ع
نظر()